Noc Muzeów 2018

Szanowni Państwo,

Już 19 maja odbędzie się kolejna Europejska Noc Muzeów. Nasze Muzeum również przyłącza się do aktywizacji kulturalnej obywateli miast i wsi, a nawet jest przodownikiem w tej społecznej pracy!

W godzinach 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:00, 17:00 - Muzeum pracować będzie normalnym trybem. Jak zawsze, zapraszamy do składania rezerwacji, zwiedzania połączonego z warsztatami mydlarskimi i zakupów kosmetyków naturalnych w naszym muzealnym sklepie. Bydgoska Wytwórnia Mydła przygotowała 20% rabat na wybrane mydła naturalne.

W godzinach 18:30, 20:00, 21:30, 23:00 odbędą się warsztaty mydlarskie i zwiedzanie po obniżonej cenie, w kwocie 10 zł od osoby. Bilet rodzinny - 35 zł przy 4-5 osobach (w grupie musi być co najmniej jedna osoba niepełnoletnia). Maksymalna liczba Gości na jakąkolwiek godzinę zwiedzania - 35 osób.

Stara Pralnia (nowo otwarta atrakcja bydgoska, należąca do Muzeum Mydła i Historii Brudu) znajdująca się przy ulicy Długiej 19, oferuje w Noc Muzeów zajęcia z gwary bydgoskiej. Wstęp jest bezpłatny i pierwsze wejście zaplanowane jest na 18:00, a ostatnie na 24:00. Zajęcia odbywają się w odstępach godzinnych. Maksymalna liczba uczestników na każdą godzinę to 20 osób.

Tylko wcześniejsza rezerwacja miejsc gwarantuje miejsce w wyjątkowym miejscu w ten wyjątkowy dzień. Pierwszeństwo wejścia mają osoby, które dokonały rezerwacji. To jeszcze nie koniec atrakcji! Przed Muzeum znajdować będzie się Strefa Relaksu, a także Strefa Konkursowa. Mamy dla Państwa wyjątkowy KONKURS z nagrodami.

"Człowiek w kąpieli"
W godzinach 18:00-20:30 dostępne przed Muzeum będą plastikowe wanienki do kąpieli oraz materiały do przyozdobienia (bibuła, kolorowy papier, taśma dwustronna, baloniki, markery, tiul). Zadanie polegać będzie na stworzeniu z wanny ciekawej postaci. Można doklejać, pisać, kolorować. Można także przynieść coś swojego do ozdobienia wanny. Co tylko podpowie wyobraźnia! Kto pierwszy ten lepszy, więc radzimy rezerwować dla siebie wannę. Ozdobione wanny będą wystawione na ulicy Długiej, a o 21:00 muzeualne jury wybierze trzy najciekawsze wg jury propozycje i wynagrodzi za trud, pomysłowość i kreatywność.
Liczba wanienek jest ograniczona, więc zachęcamy do składania rezerwacji również na konkurs.

Dzwońcie lub piszcie: (52) 515 70 15 oraz warsztaty@muzeummydla.pl